W pomieszczeniach przemysłowych, magazynach czy halach produkcyjnych można bardzo często spotkać zasłony wstęgowe. Dzięki nim możliwe jest stworzenie optymalnych warunków do pracy. Ich rola w tego typu miejscach jest nie do przecenienia. Dlatego, aby dobrze spełniały swoje zadnie, muszą być odpowiednio wykonane. W jaki sposób tworzy się zasłony wstęgowe?
Czym są zasłony wstęgowe?
Zasłony wstęgowe są znane także pod nazwą kurtyny wstęgowej. Stanowią one szczelną przegrodę, która oddziela od siebie dwa pomieszczenia. Wykonuje się je z pasów z tworzywa PCV, które są zawieszane odpowiednio gęsto.
Jakie są zalety zasłon wstęgowych? Po pierwsze należy docenić ich właściwości izolacyjne. Skutecznie chronią przed zmianą temperatury w pomieszczeniu oraz przed hałasem. Wykonane z przezroczystego tworzywa, nie wypływają niekorzystnie na doświetlenie przestrzeni. Są dobrym zabezpieczeniem przez przeciągami.
Właśnie z tych powodów kurtyny wstęgowe tak chętnie wykorzystuje branża przemysłowa. Mogą też być stosowane do dzielenia przestrzeni magazynowej, a także montowane wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia.
Zasłony wstęgowe – jak się je wykonuje?
Zasłony wstęgowe mogą być wykonane z przezroczystego lub kolorowego tworzywa PCV. Istnieją wersje, które powstają z folii spawalniczej, chłodniczej czy z dodatkowym wzmocnieniem.
Tworzenie kurtyny wstęgowej zaczyna się od ustalenia długości pasów PCV oraz zakładu pasów, czyli tego, w jakiej mierze będą one na siebie nachodziły. Należy także podjąć decyzję o sposobie jej mocowania – czy będzie ona przytwierdzana do nadproża, czy też pod nadprożem. Trzeba wybrać optymalną wielkość wieszaków grzebieniowych – elementu, do którego bezpośrednio będą przyczepiane pasy kurtyny.
Po zamontowaniu wieszaków grzebieniowych można przystąpić do przycinania pasów zasłony. Należy także odpowiednio je podziurkować – na przykład przy pomocy dziurkacza do skór, aby można było zawiesić je na konstrukcji wieszaka. Pasy te muszą również zostać wyposażone w płytki mocujące, które przytwierdza się specjalnymi nitami. Na koniec wystarczy zawiesić wstęgi. W tym celu zahacza się płytki mocujące na zębach grzebienia.
Komentowanie postów jest wyłączone.