Wśród produktów znajdujących się w naszej ofercie klienci mogą znaleźć rozmaite elementy. Dystrybuujemy między innymi taśmy gumowe, pasy napędowe, złącza do taśm, rolki dociskowe, a także metalowe węże techniczne, którym poświęciliśmy dzisiejszy artykuł. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem węży technicznych marki Norres, czyli czołowego w skali międzynarodowej producenta artykułów tego typu.

Czym są węże techniczne?

Do węży technicznych zalicza się produkty, które powstały jako elementy mające służyć do pracy w specyficznych warunkach i środowisku przemysłowym. Występują w rozmaitych wariantach. Różni je między innymi średnica i budowa. Nasi klienci mogą wybrać zarówno całkowicie gładkie węże, jak i specjalnie zbrojone.

Do ich cech charakterystycznych należy odporność na wiele środków chemicznych, paliwa i oleje, a także na pracę pod ciśnieniem oraz w wysokich i niskich temperaturach. Wyróżnia je także szerokość zastosowania. Przedsiębiorcy działający w branży przemysłowej mają do wyboru następujące rodzaje węży:

  • węże techniczne poliuretanowe,
  • węże poliuretanowe przeznaczone dla przemysłu drzewnego (ciężko palne),
  • węże techniczne z tworzyw sztucznych i chemiczne,
  • węże metalowe,
  • węże antystatyczne i elektroprzewodzące,
  • węże do odciągu gazów,
  • węże techniczne.

Jakie jest zastosowanie metalowych węży technicznych?

Metalowe węże techniczne są stosowane w różnorodnych gałęziach przemysłu. Można ich używać również w rolnictwie. Ze względu na swoją specyfikę bywają wykorzystywane jako elementy transportujące gorące ciecze lub silnie żrące substancje. Są też stosowane przy stacjach paliw i zakładach górniczych, czyli miejscach klasyfikowanych jako przestrzenie o podwyższonym ryzyku. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące ich zastosowania, skontaktuj się z nami.

Kategoria

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.