Konstruktorzy maszyn i urządzeń przemysłowych stale poszukują rozwiązań, które pozwalają na optymalny poziom wykonania zadań przy jednoczesnych możliwie niskich kosztach eksploatacji. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takich wyników jest stosowanie podzespołów łączących wysoką wytrzymałość i bardzo dużą efektywność. W obszarze przekazywania mocy i przenoszenia ładunków elementami gwarantującymi wyeliminowanie strat energii, precyzję działania, dużą odporność na obciążenia i warunki zewnętrzne są pasy napędowe i taśmy transportujące Habasit. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tej firmy i sprawdźmy, co sprawia, że jej produkty są tak chętnie wybierane przez klientów.

Taśmy do urządzeń transportu bliskiego

Taśmy transportujące są przeznaczone do tzw. urządzeń transportu bliskiego. Są to przenośniki różnego typu, które umożliwiają łatwe przemieszczanie ładunku na linii technologicznej, w obrębie pojedynczej maszyny lub obrębie całego systemu, np. w dziale spedycyjnym. Taśma służy do bezpośredniego przenoszenia wybranych półproduktów, surowców czy opakowań. W zależności od swego typu może być wykorzystywana m.in. do transportu butelek na liniach rozlewniczych, produktów żywnościowych w zakładach przetwórczych lub materiałów sypkich w przemyśle wydobywczym.

W związku z tak szeroką paletą zastosowań taśmy transportujące są oferowane w bardzo wielu rodzajach, które różnią się budową, materiałem, z którego są wykonane i parametrami użytkowymi. Bardzo popularne są taśmy z tworzyw sztucznych lub gumy. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest możliwość doboru materiału do specjalnych wymagań danego zastosowania. Produkuje się m.in. taśmy odporne na podwyższoną temperaturę, działanie środków chemicznych, wody czy oleju. Są również możliwości uzbrojenia taśm w rozmaite akcesoria ułatwiające realizację specyficznych zadań. Taśmy mogą być wyposażone w fartuchy boczne, progi, kliny naprowadzające lub dodatkowe zabezpieczenia brzegów.

Przenoszenie napędu

Przenoszenie mocy za pomocą pasów napędowych to bardzo efektywna metoda, która nie wymaga dużych nakładów, a przy tym pozwala na znaczne oszczędności przez niskie koszty eksploatacyjne. Pasy napędowe są bardzo lekkie i przenoszą moment obrotowy bez znaczących strat energii. Ich wielką zaletą jest niezwykle mała bezwładność i możliwa do osiągnięcia precyzja działania. Nadają się do wykorzystania zarówno w urządzeniach, które muszą działać z dużą prędkością, jak i w tych, gdzie najważniejsza jest dokładność pozycjonowania. Pasy napędowe najczęściej są wykonywane z różnego rodzaju polimerów, a często dodatkowo zbrojone kordami z metalu lub tworzywa sztucznego.

Zalety produktów Habasit

Mocną stroną oferty taśm transportowych i pasów napędowych firmy Habasit jest bardzo szeroki wybór produktów do różnych zastosowań – od przemysłu ciężkiego po przemysł spożywczy. Wielką zaletą jest też bardzo staranny dobór materiałów i wykończenie gwarantujące wysoką trwałość. Habasit to firma szwajcarska, która wiele uwagi poświęca poszukiwaniu optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych i zapewnieniu perfekcyjnego wykonania wszystkich elementów.

Kategoria

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.