Zasłony wstęgowe to nieodzowny element większości magazynów, hal produkcyjnych i innych pomieszczeń przemysłowych. Charakterystyczne przezroczyste lub kolorowe zasłony możemy spotkać również na terenie firm specjalizujących się w usługach transportowych i spedycyjnych. Często nazywane są one „tanimi bramami”, ponieważ stosowane są do oddzielania od siebie różnych pomieszczeń, a jednocześnie dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Jakie funkcje spełniają zasłony wstęgowe?

Zasłony wstęgowe wykonane są z miękkiego PCV, najczęściej bezbarwnego, chociaż producenci posiadają w ofercie również modele kolorowe. Mają one za zadanie kontrolowanie przepływu powietrza pomiędzy oddzielonymi obszarami w taki sposób, aby przeciwdziałać stratom zimna lub ciepła w pomieszczeniach. Z tego powodu często spotykane są w zakładach przetwórstwa żywności oraz chłodniach. Materiał, z którego zostały wykonane, chroni również przed powstawaniem przeciągów, przedostawaniem się zanieczyszczeń w postaci kurzu czy pyłków. Dodatkową funkcją zasłon wstęgowych jest redukcja hałasów.

Korzyści z zastosowania zasłon wstęgowych

Poza wymienionymi wyżej właściwościami użytkowymi zasłony wstęgowe wyróżniają się też innymi zaletami, o których warto wspomnieć. Jedną z nich jest możliwość swobodnego przemieszczania się osób pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami lub przestrzeniami rozdzielonymi zasłonami. Nie stanowią one przeszkody również dla przejeżdżających maszyn w obrębie zakładu. Charakteryzują się również bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu materiału samogasnącego zapewniają bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Montaż takich zasłon również jest stosunkowo prosty i szybki.

Właściwości zasłon wstęgowych sprawiają, że z powodzeniem mogą być one zastosowane w różnorodnych pomieszczeniach produkcyjnych, niezależnie od profilu prowadzonej działalności. To idealne połączenie funkcjonalności, trwałości i niskiej ceny. Stąd zapewne ich wciąż rosnąca popularność wśród przedsiębiorców.

Kategoria

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.