Szlifierki są bardzo popularnymi urządzeniami o różnorodnym zastosowaniu. Są bardzo wydajne, stosowane do wielu rodzajów materiałów, jednak najczęściej znajdują zastosowanie przy elementach z drewna. Aby mogły sprawnie i dobrze wykonywać swoją pracę, muszą być wyposażone w odpowiednio dopasowane taśmy przenośnikowe. Tego rodzaju taśmy pozwalają na przesuwanie się obrabianego materiału pod rolkami z papierem ściernym

Jakie są najlepsze taśmy do szlifierek?

Taśmy przenośnikowe do szlifierek powinny cechować się przede wszystkim odpowiednią rozciągliwością i dopasowywaniem się do rolki. Kolejną istotną cechą idealnego materiału jest jego antypoślizgowość, dzięki czemu obrabiany materiał nie będzie się zsuwać i powodować nieprawidłowej obróbki. Kolejną ważną cechą odpowiednich taśm przenośnikowych jest ich wytrzymałość. Dzięki temu sprzęt wykorzystujący tego rodzaju taśmy będzie mógł sprawnie i bezawaryjnie pełnić swoją funkcję przez długi czas.

Ze względu na wymienione wymagania, najlepszym materiałem do wytwarzania taśm przenośnikowych do szlifierek jest guma lub tworzywo PCV. Dzięki ich wykorzystaniu praca jest precyzyjna, bezawaryjna, a elementy nie przemieszczają się po taśmie w niekontrolowany sposób. Do urządzeń tego typu najlepiej wykorzystywać taśmy wykonane bezkońcowo, które zapętlone na urządzenie dają gwarancję bezawaryjnej pracy. Taśmy bezkońcowe są najtrwalszym rodzajem taśm, nie posiadają słabych punktów które mogłyby powodować zerwanie.

W zależności od zastosowania, taśmy powinny być dopasowane grubością i szerokością do modelu wykorzystywanego urządzenia. Decydując się na zakup taśm, należy zwrócić uwagę na zakres temperatur, w których mogą bezawaryjnie pracować dane urządzenia i taśmy.

Najczęściej wybieranymi taśmami do szlifierek są te wykonane z gumy bądź z PCV. Jest to podyktowane szeregiem ich zalet, jak wytrzymałość, elastyczność i odporność na zerwania. Dzięki  wysokiej antypoślizgowości taśm z gumy wszystkie materiały mogą zostać odpowiednio obrobione.

Kategoria

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.