Pasy transportowe są wykorzystywane w systemach transportu bliskiego i do przenoszenia różnych materiałów oraz produktów podczas działania maszyn i urządzeń. Mogą być wykonywane z różnych materiałów i w różnych wymiarach, w zależności od potrzeb. Są stosowane nie tylko w przemyśle, choć większości z nas kojarzą się głównie z produkcją w fabrykach. Są wykorzystywane na przykład przy przemieszczaniu i przetwarzaniu płodów rolnych.

Pasy transportowe szyte na miarę

Pasy transportowe mogą mieć bardzo uniwersalne zastosowanie, bo to de facto szeroki asortyment produktów. Są szyte na miarę – co jest oczywiście skrótem myślowym. Są produkowane w taki sposób, by spełniały wszystkie wymagania związane z ich zastosowaniem. Mogą powstawać z różnych materiałów, mieć inną formę i wykończenie. Mogą być specjalistyczne obrzeża, dodatkowe krawędzie, zindywidualizowane kliny i progi.  Wykonujemy je w taki sposób, by zminimalizować możliwość rozwarstwiania się, czy ścierania. Są odporne na wilgoć i działanie różnego rodzaju środków chemicznych, w związku z czym nadają się do pracy w różnych warunkach. Projektujemy indywidualne rozwiązania zgodne z zapotrzebowaniem klientów (np. pasy wzbogacone o zabieraki i burty boczne), sporządzając dokładną wycenę.

Przykład zastosowania: magazynowanie i przetwórstwo płodów rolnych

Doskonałym przykładem zastosowania pasów transportowych jest wykorzystanie ich w magazynowaniu i przetwórstwie płodów rolnych. Dzięki przenośnikom wykorzystującym pasy można transportować różne gatunki warzyw i owoców; specjalne prasy transportowe używane są do transportu ziarna. Pasy transportujące są montowane na liniach do sortowania, mycia i obróbki płodów rolnych.

Warto podkreślić, że pasy transportowe produkowane do pracy z żywnością muszą spełniać wszelkie wymagane normy. Są poddawane testom technicznym i jakościowym, by finalnie pozyskać odpowiedni atest do kontaktu z żywnością. Muszą być nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo higieniczne.

Kategoria

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.