Taśmy transportujące to obecnie podstawa funkcjonowania firm przemysłowych. Od transportu wewnętrznego zależy szybkość, wydajność i jakość produkcji. Wraz z rozwojem przemysłu i zwiększeniem potrzeb producentów, na rynku pojawiają się rozmaite rodzaje taśm transportowych dostosowane do określonych warunków i celów. O głównych różnicach między nimi przeczytasz w poniższym artykule.

Różnice między PCV, PU i PO

Taśmy transportowe wykonane z polichlorku winylu (PCV) odporne są na związki chloru i sodu. Ich sporą zaletą jest szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Nie są jednak odporne na oleje ani uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do taśm wykonanych z poliuretanu (PU) i poliolefiny (PO) nie są też odporne na ujemne temperatury.  Wszystkie 3 rodzaje taśm mogą natomiast pracować w temperaturze do +80°C oraz dopuszczone są do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Taśmy poliuretanowe dodatkowo cechują się wytrzymałością na ścieranie, ale przy tym również wygórowaną ceną w porównaniu do dwóch pozostałych. Taśmy poliolefinowe przeznaczone są głównie do transportu wyrobów tytoniowych. Mają natomiast ograniczone zdolności przewijania się na krawędziach.

Jakie zastosowanie mają taśmy transportowe wykonane z gumy?

Taśmy tkaninowo-gumowe ogólnego przeznaczenia nadają się do użytku w bardzo szerokim zakresie działalności. Mogą być stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym:

  • górnictwie,
  • piaskowniach,
  • żwirowniach,
  • w maszynerii drogowej,
  • przetwórstwie drewna,
  • recyklingu i w wielu innych.

W trudniejszych warunkach można stosować specjalne taśmy gumowe wysokotemperaturowe, ognioodporne, olejoodporne lub trudnościeralne.

Kategoria

Tagi:

Komentowanie postów jest wyłączone.